دفترچه راهنمای انتخاب دروس برای یک دبیرستان دخترانه خصوصی مربوط به سال های تحصیلی 2015 تا   2017 - قسمت اول

دفترچه راهنمای انتخاب دروس برای یک دبیرستان دخترانه خصوصی مربوط به سال های تحصیلی 2015 تا 2017 - قسمت اول

دکتر سید حسن جمالی نیک

🔻 دفترچه راهنمای انتخاب دروس برای یک دبیرستان دخترانه خصوصی مربوط به سال های تحصیلی 2015 تا  2017 - قسمت اول

درس های اصلی

زبان و ادبیات انگلیسی
این درس درک عمیق و اهمیت و قدر طیف گسترده ای از ادبیات؛ نثر و شعر و درام را برای شما فراهم می آورد. شما می توانید مهارت های نگارش انشاء خود را گسترش دهید که نکات تجزیه و تحلیل با جزئیات دقیق را با استفاده از اصطلاحات ادبی مناسب فراهم می آورد. علاوه بر خواندن و نوشتن در این درس شما ارزیابی از توانایی صحبت کردن و شنیدن خود را تمرین خواهید کرد.
این رشته که نیاز به تلاش زیاد دارد بهترین آمادگی را برای مطالعات ادبیات در سطح پیش دانشگاهی بوجود می آورد. حتی دانش آموزانی که نمی خواهند در آینده این رشته تحصیلی را انتخاب کنند روی توان تفکر انتقادی و تحلیلی و وضوح در گفتار(سخنرانی) و نوشتار تمرکز کرده و به آنها کمک فراوانی خواهد کرد.
مفاد درس
دانش آموزان دو موضوع درسی برای دریافت دیپلم مطالعه می کنند: زبان و ادبیات انگلیسی. هر دو درس توسط امتحانات خارج از مدرسه در سال یازدهم انجام خواهند شد. در دروس انگلیسی  فصل مشترکی از جو اکتشافی و ترویج را که دانش آموزان را تشویق به شرکت فعال در بحث ها و مطالعات انجام خواهیم داد. مواردی که فراتر از برنامه درسی باعث لذت دانش آموزان از مفاد ارائه شده خواهد شد.
ادبیات زبان انگلیسی
دانش آموزان یکی از نمایشنامه های شکسپیر "رومئو و ژولیت"؛ یکی از رمان های قرن نوزدهم "جین ایر"نوشته شارلوت برونته؛ و یک قطعه از نثر مدرن "ارباب مگس ها" و شعر های گلچین شده را مطالعه خواهند کرد. دانش آموزان تکنیک های ادبی در این آثار را مورد اکتشاف قرارداده و فرا می گیرند که چگونه مهارت های تحلیلی خود را برای اشعار آینده ارتقاء دهند.
زبان انگلیسی
دانش آموزان فرا می گیرند که چگونه با متون داستانی و غیر داستانی تعامل انتقادی پیدا کرده و تکنیک هایی موثری که نویسنده ها از آنها استفاده کرده اند را شناسایی و مورد کشف قرار دهند. آنها همچنین مهارت های نگارش خود را توسعه داده و سبک های خودشان را متناسب با موقعیت ها و مخاطبین متفاوت تطبیق خواهند داد. مهارت های گفتاری و شنیداری دانش آموزان نیز مورد ارزیابی قرار می گیرد اما این موارد بر ارزشیابی نهایی دریافت دیپلم آنها تاثیری ندارد.
چرا این درس را مطالعه کنیم؟
دانش آموزان از تنوع موضوعات و فعالیت ها و همچنین از متون عالی ادبی لذت خواهند برد. مهارت های قوی در خواندن؛ نوشتن؛ گفتار و شنیدن در بسیاری از مشاغلی که شما در آینده به عنوان حرفه انتخاب می کنید نقشی اساسی دارند.
اطلاعات در مورد فعالیت خارج از برنامه درسی
این فرصت برای دانش آموزان سال یازده وجود دارد که در هنگام ظهر (بین کلاس ها)در جلسات فوق برنامه شرکت کنند. ما برای این دانش آموزان اجرای سرود  وشعر با حضور شعرا و بازدید از تئاتر را فراهم خواهیم کرد.

 

 

 

 www.filmamouz.ir
https://telegram.me/joinchat/BIqfcTu3ne0BqqStN1wpxA
http://telegram.me/rziadoostan
https://www.instagram.com/filmamouz

نظرات 0

شما هم میتوانید در این مورد نظر دهید

;